Fougere vône a parfumy, ilustrácia arómy fougereFougere vône a parfumyFougére je parfumistický výraz, ktorý označuje kombináciu bylinkovo – sviežich levanduľových tónov spojených s machovou arómou. Hlavným znakom a špecifikáciou fougere vôní je to, že tu patria čisto pánske parfumy a vône - prípadne nanajvýš unisexové. Čisté fougerové vône predstavujú klasiku parfumov a niekomu sa môže zdať ich vôňa zastaralá. Avšak v kombinácii s ďalšími najrôznejšími zložkami vznikajú zaujímavé odľahčené a moderné vône ideálnu aj pre moderných mladých mužov odmietajúcich klasiku.

Zloženie fougere vôní a parfumov

Fougere parfumy obsahujú najmä tóny papradia, kumarínu a často aj levanduľu. Kumarín je látka vyskytujúca sa v prírode napríklad v semenách tonky, škorice a podobne. Má zaujímavú sladkastú vôňu pripomínajúcu vanilku, karamel, bylina a má nádych čerstvo pokosenej trávy. Napriek tomu že papraď, nemá výraznú a známu vôňu, ale jej prítomnosť v parfumoch pripomína sviežosť lesa a niekedy aj dávku erotiky. S papraďou sa často kombinujú rôzne bylinky, levanduľa a rôzne machy. Prevažne ide o mužské vône.

Ktoré parfumy patria medzi fougere vône?

Zaujímajú vás fougere vône a chcete zistiť, ktoré parfumy FM patria medzi fougere parfumy? Pomôžte si s našou tabuľkou parfumov FM - Parfumy FM zaraďované do skupiny fougere  vôní môžete najľahšie nájsť s pomocou tabuľky vôní parfumov FM Group.

{product:692,710}