1. Výber parfumu podľa ZNAČKY

 2. Výber parfumu podľa najobľúbenejších dámskych a najobľúbenejších pánskych parfumov

 3. Výber parfumu podľa MENA

 4. Výber parfumu podľa ZNAMENIA

 5. Výber parfumu podľa TABUĽKY VÔNÍ - skupiny, rodiny vôní

 6. Výber parfumu podľa typu vône - DÁMSKE TYPY VÔNÍ a PÁNSKE TYPY VÔNÍ

 

 Aj vy rozmýšľate ako si vybrať správny parfum? Pozrime sa spolu ako si pomôcť a ako vybrať tú "správnu" vôňu

Výber správneho parfumu a správnej vôneAko si vybrať správny parfum

VÝBER SPRÁVNEHO PARFUMU je večnou výzvou skoro všetkých milovníčiek a milovníkov vôní. Či chcete vyskúšať niečo nové, alebo hľadáte voňavý darček. Často sa dostaneme k tej istej otázke: Aký parfum či aká vôňa by boli najvhodnejšie? Vybrať si tú správnu vôňu z množstva parfumov môže niekedy naozaj predstavovať hádanku. Ak si ale pomôžeme dostupnými pomôckami, môže byť riešenie veľmi jednoduché.

Vyberte si správny parfum

Skúste si vybrať tú správnu vôňu a ideálny parfum s našimi 6-timi pomôckami:

1. Parfum podľa ZNAČKY

Najjednoduchšie si parfum FM vyberieme tak, že vieme akú značku parfumu chceme. Vtedy si stačí vybrať zo všetkých značiek parfumov ten s tým správnym názvom, ktorý hľadáme. Ak samozrejme konkrétny parfum máme v ponuke.

2. Parfum podľa obľúbenosti

Veľmi obľúbeným spôsobom pri výbere novej vône a nového parfumu je nechať sa inšpirovať tými najlepšími a najobľúbenejšími parfumami. K tomu nám môže pomôcť zoznam tých najpredávanejších dámskych parfumov a najpredávanejších pánskych parfumov.

3. Parfum podľa MENA

Ak nevieme akú značku si vybrať a ani na akú príležitosť parfum chceme - ak to má byť napríklad darček - môžeme si pomôcť s naším parfumovým kalendárom. Pri každom jednom mene nájdeme aspoň dva tipy na parfumy. Ide o pomôcku v podobe meninového kalendára s odkazmi a tipmi na navrhované parfumy.

4. Parfum podľa ZNAMENIA

Ak obľubujeme horoskopy, zaujímame sa o astrológiu či o znamenia zverokruhu, asi si budeme chcieť najradšej vybrať parfum podľa znamenia. No musíme vás vopred upozorniť, že parfumy podľa znamenia nám nevyberala žiadna astrologička. Sú to len a hlavne tipy a odporúčania na vhodný parfum a vôňu.

Pomôcka na výber parfumuPomôcky na výber parfumu a správnej vône

5. Parfum podľa TABUĽKY VÔNÍ

Správny parfum si môžeme vybrať aj s pomocou našej tabuľky vôní. V tabuľke sú parfumy prehľadne zoradené podľa rodových skupín vôní ako napríklad kvetinovo ovocné vône, orientálne vône a podobne...

Ako vybrať parfum FM?Ako si vybrať správny parfum?

6. Parfum podľa TYPU VÔNE

Parfum si môžeme vybrať aj podľa typu vône. Najviac sa táto pomôcka hodí vtedy, keď vieme na akú príležitosť parfum chceme. Či do práce, na rande alebo na bežné nosenie. Alebo vieme aký typ parfumov sa nám páči. Či chceme parfum so sviežou, sladkou, kvetinovou vôňou, alebo niečo extravagantnejšie, či niečo úplne iné.. Aj toto všetko nám pomôže zúžiť množstvo parfumov na ten správny výber. Pomôžme si teda pri výbere parfumu s pomôckou podľa dámskych typov parfumov a pánskych typov parfumov.

Neváhajte sa s nami poradiť. Radi vám s výberom skúsime pomôcť.

V každom prípade, ak si nebudete vedieť vybrať ten správny parfum, neváhajte nás kontaktovať. Či už telefonicky alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Teraz si povieme trochu o tom, ako si správne vybrať konkrétny parfum FM. Nech sa nemýlime číslami v názve parfumu a vždy si zvolíme presne ten parfum, ktorý hľadáme.

 

Odporúčania pri výbere nového parfumu FM Group

Samozrejme najdôležitejšie je riadiť sa podľa seba. Podľa toho čo sa nám páči, pozdáva, alebo nás nejakým spôsobom oslovuje. Sú však určité veci, ktorých by sme sa mohli držať a výber parfumu sa nám tak podstatne zjednoduší.

 1. Vedieť čo si vyberáme
 2. Poznať číslo parfumu FM
 3. Dať vôni šancu

V nasledujúcich bodoch trochu rozpíšeme spomínané odporúčania pre výber parfémov FM Group.

Na obrázku je znázornené kde môžete v menu nájsť dané možnosti výberu parfémov pomocou typov vôní, značiek parfémov, podľa mien, tabuľky vôní, znamenia, alebo s pomocou známych vôní.

Výber parfumu na parfumylacno.sk

1. Vedieť čo si vyberáme = aký parfum

Toto je dôležité hlavne ak si vyberáme parfum FM podľa značky a svetovej vône. Je veľmi dôležité presne vedieť ktorý originálny parfum sa nám páči a ktorého alternatívnu podobu hľadáme. Často sa stáva, že niekto chce napr. parfém Versace Versense = ale nepamätá si alebo nepozná celý názov parfumu, iba vie, že to bolo Versace. Tak si vyberie prvý parfum, ktorý má v názve Versace (a stane sa, že si zvolí Versace Bright Crystal). Keď potom parfum vyskúša, samozrejme zistí, že to nie je jeho obľúbená vôňa a okamžite sa začne sťažovať a vyhlasovať, že parfumy FM sú podvod a vôbec nevoňajú ako originály. Že jeho originálne Versace vonia úplne inak. S tým musíme rozhodne súhlasiť, pretože porovnáva dva odlišné parfémy od Versace - parfém Versace Versense a Versace Bright Crystal. Takže dôležité je vedieť celý názov svojho obľúbeného parfumu alebo sa stačí spýtať a poradiť sa s nami ak si nie ste istí.

Zdá sa to možno ako banalita. No okrem toho, že veľa parfumov má svoju "hlavnú" verziu, ktorú vďaka obľúbenosti výrobca rozšíril o ďalšie doplňujúce verzie s dlhšími názvami (a stáva sa, že ľudia si zapamätajú len tú krátku, hlavnú verziu a nevedia, že používajú iný parfum): Napr. parfum Dolce & Gabbana Light Blue a Dolce & Gabbana Light Blue Dreaming in Portofino. K tomu dokonca aj najväčšie slovenské e-shopy s parfumami mávajú niekedy rôzne názvy pre ten istý parfum. A niekedy sa stane, že daný názov parfumu ani nie je možné dohľadať u konkrétneho výrobcu či na encyklopédiách parfumov a vôní. Buď ide o nejaký preklep či miestnu "skomoleninu". Preto je dôležité to nepodceniť a vedieť presne názov svojho parfumu, prípadne si ho ešte raz overiť.

2. Poznať číslo vybraného parfumu FM, ktorý si objednávame = vždy preistotu skontrolovať

Toto sa stáva hlavne vtedy, ak si objednávame parfumy FM podľa číselného značenia FM Group. Často sa stáva, že človek zabudne číslo svojho obľúbeného parfumu FM a ak sa nespýta, buď si omylom objedná iný, alebo skúsi iný pokus. Pohľadá číslo na flakóne alebo krabičke parfumu FM a objedná si parfum s prvým číslom, ktoré na flakóne uvidí. Avšak na flakónoch a krabičkách FM Group je veľa interného značenia a len jedno z týchto čísel znamená meno konkrétneho parfumu FM. Preto ak si nie ste istí s číslom svojho parfumu FM, buď sa s nami radšej poraďte, alebo si pozrite článok o tom kde nájsť na 100% správne číslo parfumu FM.

3. Dať svojej novo vybranej vôni šancu sa prejaviť

Toto je veľmi dôležité ak sme si vybrali úplne nový parfum. Stáva sa, že ho zvykneme príliš rýchlo odsúdiť a zanevrieť naň. Pritom sme si len pár krát na seba parfum aplikovali, niečo sa nám nepáčilo a hotovo = parfum nechceme. Mali by sme však myslieť na to, že parfum potrebuje čas, aby jeho vôňa podobne ako pri kvetoch "rozkvitla". Nie nadarmo sa pri všetkých parfumoch pri ich zložení uvádza základ, srdce a hlava vône parfumu. Všetky zložky sa totiž rozvíjajú rozdielnym tempom = niektorá viac pôsobí svojou vôňou hneď na začiatku po aplikovaní parfumu, iné zas neskôr, keď parfum nejaký čas pôsobí. Ideálne je teda svoj nový parfum nejaký čas nosiť a používať a až potom sa rozhodnúť či nám sadol alebo nie. A takisto na vôňu môže vplývať aj obsah vonných esencií. Trošku inak vonia 9% verzia z iných obchodov ako 20% od FM Group.

Rozhodnite sa správne bez zbytočných omylov

Čím je väčšia ponuka, tým viac sa treba rozhodovať pri výbere správnej voľby. Ako sa však vyhnúť "nešťastným" voľbám? Ako sa rozhodnúť pre najvhodnejšiu alternatívu a neľutovať neskôr svoje rozhodnutie? Povedzme si teraz trochu viac o samotnom výbere správneho parfumu.

Ako si vybrať správny parfum?Ako si vybrať správny parfém

Ako si vybrať správny parfém?

V každom z nás sa ukrýva jedinečná osobnosť. Máme iné vlastnosti, záujmy, postoje či odlišné názory a preferencie. Práve preto je veľkou výhodou široká ponuka a možnosť voľby, aj napriek nutnosti vedieť si správne vybrať. Niekedy nám pomôžu univerzálne "pravidlá" a tipy. Inokedy musíme prihliadnuť k svojej individualite a neriadiť sa všeobecnými radami. V každom prípade však máme možnosť prihliadnuť - v našom prípade privoňať si - k množstvu alternatív a vybrať si tú správnu.

Dôležité faktory pri výbere správnej vône

Správnosť výberu tej správnej vône a parfumu spočíva v rozvahe, vo zvážení všetkých dostupných informácií a faktoroch, ktoré na parfum vplývajú. Jedna vec je mať správnu intuíciu, nie každý však disponuje touto vlastnosťou. Nehovoriac o tom, že aj tí najlepší sa na intuíciu nemôžu vždy spoliehať.

Rozhodujúce faktory pri parfumoch

Čo sa týka parfumov rozhodujúcimi faktormi sú určite cena, kvalita a určite aj ponúkaný servis a rýchlosť dostupnosti či možnosť výmeny. V tomto je výber parfumu FM v našom e-shope veľmi uľahčený. Všetky parfumy FM sú v rovnako vysokej kvalite. Ceny sú tiež vždy rovnaké pre každú skupinu parfumov, rozdelených podľa objemu (30ml, 50ml, 100ml) a obsahu vonných esencií. Obsah vonných esencií zaručuje výdrž vône. Niektoré parfumy FM obsahujú 16%, iné 24% a 30% a väčšina 20% vonných esencií: viac informácii o parfumoch FM Group.

K ponúkanému servisu vám okrem expresného dodania, výhodných cien poštovného (od 2 Eur) ponúkame aj starostlivý servis po nákupe. Či už od bezpečnej výmeny tovaru po prípadné vrátenie peňazí alebo aj ochotnú pomoc na vaše otázky. Samozrejmosťou je informovanosť o stave objednávky (aj formou SMS), čo najrýchlejšie vybavenie objednávky (často môžete mať parfum doma už na druhý pracovný deň), záruka vrátenia peňazí a naše plné nasadenie. A aj pochopenie a pomoc v prípade potreby. 

Vplyv vône na nás a náš život

Najzákladnejšie a každému zrejmé rozdelenie je delenie na mužské a ženské parfumy. Niekedy sa stáva, že ženy používajú aj mužské parfumy - vďaka ich sviežosti. Opak je skôr výnimkou. Na prvý pohľad by sa zdalo, že parfumy sú práve výsadou žien. No aj muži často zisťujú, že parfum a pekná vôňa vedia byť výborným pomocníkom. Ak nerátame potrebu páčiť sa ženám - a ženy vraj milujú voňavých mužov - príjemnú vôňu môžeme oceniť v najrôznejších situáciách:

Vytváranie nových kontaktov, obchodné stretnutia a samotné vystupovanie človeka z veľkej časti tvoria všetky zmyslové vnemy, nie len sluch, schopnosť komunikovať a celkové vystupovanie. Naša vôňa môže byť rovnako presvedčivá ako naše slová. Nehovoriac o tom ako veľmi vplýva vôňa na nás samotných. Každý jeden parfum v sebe skrýva silu zlepšovať náladu, navodiť atmosféru či dodať sebavedomie.

Parfum je LEN doplnok

Nikdy však nezabúdajme na to, že parfum je len doplnok, bez ktorého si vždy vieme poradiť. Stačí keď sme hlavne sami sebou a máme úctu k sebe a aj k ostatným.

Spôsob výberu správneho parfému

Spôsob výberu parfumu môže byť rôzny. Od nášho ojedinelého vkusu, cez výber podľa zloženia, znamenia zverokruhu, podľa mena, momentálneho ročného obdobia či farieb až po výber podľa príležitosti, na ktorý by sme si chceli parfum vziať. Závisí od našich vlastností, záujmov či povahy ako takej. Práve preto je dôležité nerozhodovať sa chaoticky ale zamyslieť sa nad tým, akí naozaj sme, čo preferujeme a v neposlednom rade, kedy sa cítite príjemne. Vône v nás vyvolávajú spomienky, predstavy, emócie. Na prvý „pohľad“ kvetinová vôňa v nás vôbec nemusí vyvolávať romantické cítenie, rovnako ako drevitá vôňa nemusí byť zásadová a uzemnená. Pokiaľ v nás vyvoláva pocity, s ktorými chceme prežívať každý jeden deň určite sa nebojme a siahnime po vôni, ktorá je s nami takto prepojená. Presne to sa skrýva pod čarom rozmanitosti osobností.

V každom prípade aj náhodný výber na základe pocitu, intuície či náhody môže byť niekedy tým najlepším spôsobom nájsť ideálny parfum. V tomto prípade však musíme byť pripravený na to, že sa nám ideálny výber nemusí podariť na prvý krát. A musíme počítať s týmto "rizikom" viacnásobného výberu.

Správnosť výberu je v každom prípade subjektívny pohľad na vec, ktorú každý môže vnímať inak. Podstatné je vedieť, čo od danej voľby očakávame preto určite netreba výber parfumu podceňovať.

Pomôcky na výber správnej vône

Vyskúšajte naše pomôcky na výber správnej vône a správneho parfumu:
 1. Výber parfumu podľa ZNAČKY

 2. Výber parfumu podľa najobľúbenejších dámskych a najobľúbenejších pánskych parfumov

 3. Výber parfumu podľa MENA

 4. Výber parfumu podľa ZNAMENIA

 5. Výber parfumu podľa TABUĽKY VÔNÍ - skupiny, rodiny vôní

 6. Výber parfumu podľa typu vône - DÁMSKE TYPY VÔNÍ a PÁNSKE TYPY VÔNÍ

 

Prajeme vám šťastný výber

Nech už si pri výbere parfumu pomôžeme akýmkoľvek spôsobom, najdôležitejšie je, aby sa nám tento vybraný parfum páčil. Takže nás neváhajte požiadať o pomoc s výberom parfému, ak by ste si potrebovali niečo ujasniť. A nezabúdajte, prinajhoršom ak by Vám parfum nesadol, vždy Vám ho môžeme vymeniť.

Prajeme vám veľa šťastia pri výbere svojej vône a nezabudnite - sme tu pre vás. S výberom správneho parfému vám vždy radi skúsime pomôcť - kľudne nás kontaktujte na mail, telefonicky, online chat, alebo na Facebooku, ako vám najviac vyhovuje.

Photo by S.Dúbravová copyright © Liveinfoxworld