Každý človek určite rád ušetrí, keď je to možné. Každý z nás si svoje peniaze najradšej investuje do seba a do svojej rodiny. A tak vždy uvítame možnosť, ak môžeme pri nakupovaní výrazne ušetriť. Nech už sa náš nákup týka čohokoľvek. Dôležitá otázka je však nasledovná: Stojí to vždy za to? Ako rozpoznať, kedy máme šancu ušetriť - a nakúpiť pritom rovnako kvalitný tovar - a kedy ide o pokus prešpekulovaných "obchodníkov" ako nás nachytať na bezcenne nekvalitnom šmejde?

Oplatí sa nakupovať lacné napodobeniny značkových parfémov a najrôznejšie imitácie a alternatívne vône?

Napodobeniny parfumovNapodobeniny parfumov, imitácie parfémov a alternatívne parfumy vs Originálne parfumy

Oplatí sa nám teda nakupovať napodobneniny parfumov? Veď predsa uznajte. Ako by bolo možné, aby niekoľko násobne lacnejší parfum bol rovnako kvalitný ako drahý značkový parfum? Alebo predsa? Je to nakoniec nejako možné?

Sú imitácie značkových vôní rovnaké a kvalitné ako originálne parfumy?

Odpovedzme si najprv na otázku: Poznáte v dnešnej dobe nejaký tovar, ktorý vyrába len jedna firma či značka? Bez toho, aby ten istý produkt, alebo nejakú jeho podobu vyrábal a predával aj niekto iný? A navyše s tým, že by ste za kvalitu tohto produktu "dali ruku do ohňa"? Či ide o vysávače, kuchynské spotrebiče a najrôznejšiu elektroniku. Potom samozrejme aj cez mobily, počítače až k autám. Všade je tak obrovská ponuka a výber tovaru, že len ťažko rozhodnúť čo z ponuky je najvýhodnejšie a zároveň najkvalitnejšie.

Pretože presne tak sa najčastejšie stáva, že veľa vecí čo je lacnejších majú oveľa nižšiu životnosť, funkčnosť, výkonnosť a celkovo kvalitu. No marketingom a krásnymi baleniami je to tak dokonale maskované, že na tieto nedostatky prídeme najčastejšie až keď už je dávno neskoro. Buď po nákupe. Alebo ešte lepšie, presne po uplynutí dvojročnej záruky.

Ďalšia čerešnička na torte sú potraviny. Koľkokrát sa vám stalo, že ste si kúpili opäť svoj obľúbený známy produkt vo výhodnej akcii v novom krásnom balení. A potom ste doma zistili, že bol vlastne drahší ako pred údajnou zľavou. Pretože "šikovný" predajca "potajomky" upravil spolu s obalom aj váhu produktu. Samozrejme nadol. 

Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci

Mnohokrát dávame za pravdu tomuto múdremu prísloviu. No má vždy a za každú cenu pravdu?

My si myslíme, že tak ako to už býva pri všetkom - aj tu je vhodné nájsť tú zlatú strednú cestu. A neodsudzovať hneď všetko - či už je to najlacnejšie alebo naopak najdrahšie. A ani sa hneď nevrhať na ten povestný "zlatý stred" a nekupovať len to čo je medzi najdrahším a najlacnejším. Pretože ani to nemusí byť vždy tým najšťastnejším riešením.

Ako sa v tom všetkom potom vysomáriť?

Nič nie je nikdy také ako sa to zdá. A aj riešenie ku všetkému - na prvý pohľad komplikovanému - môže byť geniálne jednoduché. Ako sa vraví, nemusíme sa opäť pokúšať vymyslieť fúrik. Môžeme si pomôcť tým čo už dávno existuje. Napríklad si môžeme pomôcť už overenými skúsenosťami iných ľudí.

Kde nájsť kvalitné alternatívy parfumov a imitácie značkových vôní porovnateľné s originálnymi parfémami?

Aj na trhu s alternatívnymi parfumami je množstvo značiek, ktoré nám ponúkajú svoje výrobky. Od mladých a neznámejších po tie známe a rokmi preverené. Toto sú tie najznámejšie:

  1. Parfumy FM od spoločnosti FM Group
  2. Parfumy Refan
  3. Parfemplus a Zag Zodiac
  4. Parfumy Yodeyma
  5. DT parfémy
  6. Parfumair
  7. Samys parfemy
  8. Essens

Napíšte nám prosím vašu skúsenosť s napodobneninami značkových parfumov a alternatívnymi vôňami.

Máte skúsenosti s niektorými z týchto značiek a napodobnenín parfumov? Napíšte nám prosím tieto vaše skúsenosti. Do komentára, na našu Facebook stránku, Twitter, Google plus či do e-mailu. Ktorej z týchto značiek dôverujete najviac? Ktoré alternativne vone máte najradšej?

Objektivita hodnotenia

My sa do porovnávania veľmi púšťať nechceme. Neradi by sme vás akokoľvek ovplyvňovali našim názorom. Navyše, keď je nad slnko jasnejšie, že aj pri maximálnej snahe by sme nemohli byť objektívny. Ako sa vraví v právnickom svete - ide tu o konflikt záujmov.

Vaša skúsenosť a váš názor - to je to najdôležitejšie

A tak radšej hodnotenie necháme na Vás. Nech si každý sám spraví svoj názor. Tak je to podľa nás najlepšie a najsprávnejšie. Keď si na všetko človek spraví názor sám NA ZÁKLADE VLASTNEJ SKÚSENOSTI. A nie na základe najrôznejších domnienok, predsudkov či unáhlených záverov vytrhnutím z kontextu.

Pohľad na našu skúsenosť s alternatívnymi parfémami.

Za nás vám v rámci objektivity môžeme ponúknuť len pohľad na alternatívne parfumy,  s ktorými máme najlepšiu skúsenosť = na parfumy FM Group. No najprv vám ponúkneme nezávislé skúseností mnohých ľudí s parfumami FM. Môžete si pozrieť hodnotenia parfumov FM Group (či už kliknutím na predchádzajúci odkaz, alebo v detailoch produktu pri jednotlivých parfumov). Mnohé hodnotenia môžete takisto nájsť na našej Facebookovej stránke. A takisto vo vyhľadávaní v google - stačí zadať do vyhľadávania: "Parfumylacno s.r.o.". Prípadne aj na iných nezávislých portáloch, napríklad zariadim sk. Alebo si môžete prečítať nejakú z množstva recenzií od nezávislých blogeriek.

Imitácie značkových parfumov FM Group z nášho pohľadu

Je len jeden dôvod prečo náš internetový obchod ParfumyLacno ešte stále funguje. A to od roku 2010.

Je len jeden dôvod nášho fungovania - neustále od roku 2010

A týmto dôvodom je dôvera vo vysokú kvalitu produktov FM Group. K tomu samozrejme momentálne v tomto príklade nerátame to čo je u nás vždy na prvom mieste = spokojnosť zákazníkov. Pretože ak by sme nemali dôveru vo vysokú kvalitu parfumov FM Group, ako by sme mohli vôbec zabezpečiť spokojnosť našich verných zákazníkov? Navyše, v takom prípade by sme sa takému podnikaniu ani my sami nemohli venovať = jednoducho z vnútorného presvedčenia. A zažili sme si aj mnoho náročných období. Neraz dokonca nechýbalo ani pol kroka od "krachu".

Ten kto víťazí sa nikdy NEVZDÁVA. Ten kto sa vzdáva nikdy NEVÍŤAZÍ. Napoleon Hill

"Našťastie" vďaka bohu alebo ktovie vďaka čomu, verní zásade tohto citátu sme tu stále s vami.

Spokojní zákazníci, reklamácie, sťažnosti a ocenenia

Za tie roky sme mali do činenia s množstvom zákazníkov a s najrôznejšími skúsenosťami ľudí. Mohli sme vypozorovať, že aj tí zdanlivo nespokojní majú často k nespokojnosti úplne iný dôvod ako sa snažia sami seba - a hlavne svoje okolie - presvedčiť. Tým ale samozrejme nechceme zľahčovať a povedať, že by niekto nemal oprávnenie na svoju nespokojnosť.

No aj napriek všetkému sme stále presvedčení o vysokej kvalite produktov FM Group. A len a len preto vám naše svedomie dovoľuje stále ponúkať tieto alternatívne parfumy.

Napodobneniny parfumov a ich výhody

Z mnohých výskumov, testov, porovnaní a hodnotení originálnych značkových parfumov s našimi napodobeninami parfémov nám mnohokrát prichádzala pre niekoho dosť nepravdepodobná verzia. Zdalo sa nám, že nielenže môžu byť alternatívne parfumy porovnateľné s tými originálnymi. Niekdy ich dokonca aj prevyšovali. No či to už je objektívne hľadisko alebo vždy subjektívne, vždy závislé od pozorovateľa - to rozhodnúť samozrejme nevieme.

Ďalšou prekvapujúcou výhodou imitácii parfémov môže byť už aj to - že vopred viete čo kupujete: imitáciu. A tak s tým viete aj naložiť. Narozdiel od toho koľko krát ste možno aj vy riešili pri nákupe originálnych značkových parfémov - ako zistím či je parfum originál? Ako zistiť či parfum nie je "fejk"? Pretože pri originálnych parfémoch sa často vydáva za originál niečo čo ním ani zďaleka nie je.

Ak stále zvažujete či vyskúšate kúpu alternatívnych parfémov, imitácii vôní a napodobenin parfumov, môžeme vám povedať k tomu už len jedno.

Najlepšie urobíte ak si spravíte názor sami s pomocou vlastnej skúsenosti.

U nás na ParfumyLacno má takýto proces jednu veľkú výhodu. Garanciu bezpečného nákupu.

Garancia bezpečného nákupu alebo vrátenie parfumu či peňazí

Nákupom u nás nič neriskujete. Buď budete s nákupom spokojní. V čo pevne dúfame a veríme. Alebo nám dáte vedieť a parfum vrátite či vymeníte za iný. Peniaze vám vrátime - všetko v súlade s obchodnými podmienkami. Pritom je však stále u nás na prvom mieste vaša spokojnosť.

Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste