Ak sa aspoň trochu zaujímate o imitácie značkových parfumov, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už asi počuli o spoločnosti Essens.sk. V tomto článku sa detailnejšie pozrieme na túto firmu a predovšetkým na jej parfumy, ktoré ponúka. Ak o napodobeninách parfumoch počujete prvý krát, možno vám pomôže pozrieť si najprv článok o alternatívnych parfumoch. A teraz sa pozrime na túto ďalšiu online parfumériu:

{product:752, 445}

Oplatí sa nám nakupovať na Essens.sk?

Logo parfumérie EssensLogo essens.sk

Pozrime sa opäť na základné parametre spokojného nákupu a koľko z týchto parametrov sa podarilo splniť parfumérii Essens:

Čo nás pri nákupe zaujíma najviac?

 1. Výhodná cena
 2. Kvalita produktu
 3. Rýchlosť dodania a možnosti platby
 4. Zľavy a výpredaje
 5. Spoľahlivosť a dôveryhodnosť obchodu, predajcu
 6. Perfektný servis
 7. Bonusové programy

Splnenie všetkých týchto bodov predstavuje skutočnú výzvu pre každý jeden internetový obchod. Nebýva tak jednoduché skĺbiť čo najviac z týchto parametrov v jednom eshope. Ako sa to teda podarilo nasledujúcemu eshopu?

Čo z týchto požiadavok spĺňa internetový obchod Essens?

Základné informácie o tejto parfumérii:

Parfuméria EssensParfuméria essens

Essens je firma, ktorá na svoje fungovanie používa multilevelový marketing. Vznikla ako určitá odnož odlúčením Českej a Slovenskej centrály pôvodnej materskej firmy FM Group. Podľa všetkého vznikli nedorozumenia medzi vedením na Česko Slovenskej strane a medzi vedením centrály FM Group World.

"Zlé jazyky" tvrdia, že išlo o následok nepoctivého (miestami údajne možno hraničiace až s nelegálnosťou) správania majiteľov Česko Slovenskej pobočky s rôznymi machináciami prevažne s bodmi členov - na základe ktorých sú v multilevelových spoločnostiach vyplácané členom provízie a odmeny. A taktiež, že pri vzniku využili či zneužili kontakty z FM Group a mnohých pôvodných členov k sebe pretiahli aj na základe tvrdení, že FM Group skrachovalo.

Treba mať však na pamäti aj to, že kľudne môže ísť len o ohováračské reči konkurentov. Navyše aj vo vedení FM Group nastali za poslednú dobu viaceré zmeny a len ťažko povedať či sú všetky v súlade s pôvodnými zámermi pôvodných zakladateľov tejto firmy. Takže sa nedá tak úplne spoľahnúť na reči jednej alebo druhej strany. Ako to už v živote býva - podstatné sú hlavne činy a nie slová. Takže sa poďme pozrieť na kvalitu produktov a celkovo kvalitu parfumérie a firmy Essens.

Koľko zo základných kritérií spokojného nákupu (nielen parfumov či imitácii parfumov) spĺňa táto parfuméria:

1. Má Essense najvýhodnejšiu cenu?

V článkoch o podobných firmách Yodeyma a Parfemplus sme už písali o tom, že nie vždy je ten najlacnejší produkt aj najvýhodnejším. Ak chcete, pokojne si túto problematiku pripomeňte a prečítajte si tieto články, kliknutím na predchádzajúce odkazy.

Aké ceny parfumov ponúka Essens.sk eshop?

Ceny parfumov sa v tomto e-shope pohybujú od 9,80 Eur po 33,60 Eur.

V ponuke má táto parfuméria viacero objemov parfumov - a aj podľa toho sú potom rozložené cenové hladiny. Najlacnejšie sú 15 ml parfum, ktoré stoja 9,80 Eur. Potom nasledujú 50 ml parfumy za 18,20 Eur. Špecialitou sú 200 ml dámske telové spreje, ktoré stoja 13,60 Eur. Najdrahšie sú parfumy zo špeciálnej rady Unique (Pri tomto názve sa ponúka možnosť, nakoľko je pravdepodobné, že opäť aj tieto parfumy okopírovali od firmy Fm Group s ich radou Utique) a stoja 33,60 Eur.

Okrem parfumov má táto parfuméria v ponuke množstvo ďalších produktov. Ide však väčšinou o najrôznejšie produkty tak vlastné multilevelovému marketingu, ktoré sa na jednej strane tvária ako vhodné doplnky pre parfumy, no na strane druhej môžu rovnako predstavovať úplne zbytočné produkty absolútne nepotrebné pre akékoľvek zmysluplné praktické využitie. A keďže sa v tomto článku chceme zamerať prioritne na parfumy, nemáme moc priestoru skúmať skutočnú zmysluplnosť a prínos daných produktov (ako napríklad produktové rady s aloe vera, colostrum, home pharmacy, lactoferrin, produkty rozvíjajúce krásu...). Tým im samozrejme nechceme odopierať dôležitosť ani význam, no bez dostatočného "overenia" sa k nim nevieme a nechceme vyjadrovať.

Teraz sa pozrime na kvalitu týchto parfumov.

2. Aká je kvalita týchto parfumov? Essens vs Originál?

Parfumy essense slovenskoEssense slovensko

Aká je teda kvalita samotných parfumov Essens? Ako by obstáli v porovnaní Essens vs Originál? Niekoho možno hneď na začiatok pomýli absencia akejkoľvek spojitosti s originálnymi značkovými parfumami. Parfumy sú v tomto eshope označované len písmenami a číslami bez akejkoľvek pomôcky, porovnania či spojitosti s originálnymi parfumami. Ide teda o imitácie značkových parfumov? Podľa všetkého by malo ísť, no oficiálne sa tieto parfumy tvária, akože s niečím takým nemajú nič spoločné. Vyznajú sa v nich len ľudia, ktorí s nimi majú bohaté skúsenosti a vedia si hneď priradiť názov parfumu k originálnemu parfumu. Alebo existujú neoficiálne zoznamy vôni, ktoré si môžete pozrieť v priložených obrázkoch:

Essens zoznam dámskych parfumov

Essens zoznam parfumovEssens zoznam parfumov

Essens zoznam vôní pánskych parfumov

Essense zoznam panskych parfumovEssens zoznam parfemov

Tvorca parfumov Essens

Essens vznikla v roku 2011a funguje formou sieťového marketingu (tzv. Multilevel marketing). Vo veľkom sa táto firma zaujíma hlavne o najrôznejšie doplnky výživy. Parfumy im tvorí firma Seluz a všetky by mali obsahovať minimálne 20 % vonných esencií - čo vlastne firma aj garantuje. Výroba parfumov je certifikovaná pod GMP Good Manufacturing Practice, ISO 9001-2008 a je pod neustálou kontrolou podľa najprísnejších predpisov a noriem Európskej únie.

Aj tak je však najobjektívnejšia osobná skúsenosť. Alebo trošku menej objektívna - poznanie skúsenosti iných ľudí, ktorí parfumy Essense poznajú a používajú. Na stránke však bohužiaľ takéto hodnotenia chýbajú. Je teda potrebné si ich opäť vyhľadať pomocou vyhľadávacieho nástroja Google.

3. Rýchlosť dodania a možnosti platby na Essens.sk e-shope

V detailoch parfumov presná informácia o predpokladanej dobe dodania chýba. Je tu len uvedená informácia, či je daný parfum skladom alebo nie. Pár krát sme však mali aj osobnú skúsenosť s nákupom v tomto eshope a môžeme potvrdiť, že dodanie je naozaj veľmi rýchle - väčšinou už hneď na druhý pracovný deň nám boli parfumy doručené.

Rýchlosť dodania a vybavenia objednávky je teda výborná, rýchla, expresná a spoľahlivá.

4. Zľavy a výpredaje parfumov na Essens

V sekcii Akcie a výpredaje je možné nájsť nejaké produkty, no v čase písania článku sa tam nenachádzal ani jeden parfum. A nás zaujímajú hlavne parfumy. Takže si budeme musieť asi na nejaké akcie parfumov v Essense počkať.

5. Spoľahlivosť a dôveryhodnosť obchodu a predajcu

Essens by mal patriť medzi spoľahlivé a dôveryhodné eshopy a firmy. Hovorí o tom množstvo faktorov. Okrem našej vlastnej osobnej skúsenosti aj mnoho ďalších iných vecí. Na stránke majú kompletné informácie o svojich produktoch, o svojej firme a celkovo je dostatok informácii aj ku jednotlivým produktom. Je možné nájsť taktiež obchodné podmienky a detailné kontaktné informácie. Firma navyše spoľahlivo funguje už od roku 2011 a v mnohých krajinách.

6. Perfektný servis

Servis, ktorý ponúka táto parfuméria je veľmi dobrý a profesionálny. Okrem expresnej rýchlosti dodania často priložia k väčšej objednávke aj nejaký darček.

7. Bonusové programy

Často je možnosť pri objednaní viacerých parfumov získať jeden parfum zadarmo (napr. ak si objednáte 8 parfumov, jeden môžete získať zadarmo). Keďže firma Esens Slovakia pôsobí ako mulitlevel marketingová firma, ponúkajú všetkým svojim členom výhodnejšie ceny na nákupy a rôzne body, z ktorých sa potom počítajú celkové provízie pre jednotlivých členov. K tomu je ale potrebná Essens registrácia a následne Essens.sk prihlásenie.

Záver: Oplatí sa nám nakupovať v online parfumérii Essens?

Podľa všetkého by mal byť nákup v online parfumérii Essens.sk spoľahlivý, bezpečný a vybavený rýchlo a kvalitne. Nakoľko sú však parfumy Essens podobné originálom je ťažko povedať.

Celkové vyhodnotenie e-shopu Essens.sk:

 1. Výhodná cena - 9,80  - 33,60 Eur
 2. Kvalita produktu - nevieme určiť
 3. Rýchlosť dodania a možnosti platby - veľmi rýchla, často aj 1 pracovný deň
 4. Zľavy a výpredaje - Parfumy sme v zľave nenašli
 5. Spoľahlivosť a dôveryhodnosť obchodu, predajcu - eshop Essens je spoľahlivý a bezpečný
 6. Perfektný servis - áno
 7. Bonusové programy - pre registrovaných členov sieťového (Multilevelového MLM) marketingu

Ďakujeme Vám, že ste si s nami prešli opäť ďalšie hodnotenie ďalšej online parfumérie. Prajeme Vám opäť veľa šťastia a šťastnú ruku pri výbere nového parfumu či obľúbenej parfumérie.

Ďakujeme Vám a prajeme všetko dobré.