Kolekcia Objem Vonné esencie Feromóny Jednotný flakón Cena
Klasická * 30-50ml 16-20% Nie Áno 14,70 Eur
Pure 50ml 20% Nie Áno 15,80 Eur
Pheromone 50ml 20% ÁNO Áno 18,20 Eur
Intense 50ml 24-30% Nie Áno 19,90 Eur
Luxury 30-100ml 20% Nie Luxusné balenia 19,90 - 36,90 Eur

 *Klasická kolekcia sa už nevyrába, pretože ju plne nahradila kolekcia PURE. Z niektorých parfumov zostali ešte v predaji posledné skladové zásoby.

Niekomu sa možno zdá rozdelenie parfumov FM do kolekcií trošku zložité. Po krátkom vysvetlení je však zrozumiteľné a veľmi ľahko sa v ňom potom orientuje. Celkovo sa delia parfumy FM do 4 kolekcií:

  1. Klasická * - Pôvodná základná verzia. = vyhľadávanie pomocou filtra = Objem  - Klasická *táto kolekcia sa už nevyrába a v predaji sú len posledné skladové zásoby
  2. PURE - Vylepšená základná verzia = vyhľadávanie pomocou filtra = Objem  - Pure
  3. PHEROMONE - verzia s feromónmi na zvýšenie príťažlivosti. Ak vás zaujíma ako a či vôbec fungujú feromóny v parfumoch, môžete si pozrieť článok o feromónových parfumoch. = vyhľadávanie pomocou kategórie v hlavnom menu - Eshop = feromónové pre ženy a feromónové pre mužov.
  4. INTENSE - Nadstavbová verzia pre zvlášť náročných s intenzívnejšou, silnejšou vôňou = vyhľadávanie pomocou filtra = Objem  - Intense
  5. LUXURY / LUXUSNÁ kolekcia - luxusná verzia s náročnejšími, luxusnými flakónmi a baleniami = vyhľadávanie pomocou filtra = Objem  - Luxusné...

Pre detailnejšie informácie o tom prečo kolekcia Pure nahradila klasickú kolekciu a celkovo o kolekciách Pure a Intense si môžete prečítať viac tu:

Parfumy FM PURE kolekciaParfémy PURE od FM GroupPredstavujeme Vám najnovšiu novinku zo sveta vôní a parfumov od firmy FM Group - kolekciu parfumov FM PURE. Najpodstatnejšia novinka na kolekcii parfumov PURE je objem parfumov a obsah vonných esencií. Parfumy PURE od FM Group sú 50 ml parfumy s 20% obsahom vonných esencií. Zjednotil sa tak objem a obsah parfumov a rovnako pánske a aj dámske parfumy PURE majú rovnaký objem 50 ml s 20% obsahom vonných esencií.

Výhodná cena za viac vône

Výhodou a novinkou pri kolekcii parfumov PURE je teda výhodná cena za "viac" vône pri jednotlivých parfumoch. Dámske parfumy PURE majú oproti dámskym parfumom FM z klasickej kolekcie väčší objem z 30ml na 50ml. Pánske parfumy PURE majú oproti pánskym parfumom FM z klasickej kolekcie zas vyšší obsah vonných esencií z 16% na 20%.

Vyššia výdrž parfumov PURE

Celkovo by tak parfumy PURE mali mať vyššiu výdrž, či už vďaka väčšiemu objemu alebo vďaka vyššiemu percentu obsahu vonných esencií = s vyšším obsahom vonných esencií stačí aplikovať menšie množstvo parfumu pri rovnakom účinku/trvaní vône ako s parfumom s nižším obsahom vonných esencií. Laicky povedané, parfum s vyšším obsahom vonných esencií by mal byť "silnejší", koncentrovanejší a tak aj aplikácia menšieho množstva by sa mala rovnať aplikácii väčšieho množstva parfumu s nižším obsahom vonných esencií.

Nahradenie klasickej kolekcie

Parfumy Pure nahradili klasickú kolekciu parfumov FM Group. Takže sa nemusíte obávať vyradenia klasickej kolekcie z predaja. Svoje obľúbené vône z tejto klasickej kolekcie odteraz nájdete v novej kolekcii Pure. Feromónové parfumy nájdete v kolekcii PHEROMONE a najobľúbenejšie parfumy aj v silnejšej kolekcii INTENSE.

Majú parfumy PURE takú istú vôňu ako ich podoba v klasickej verzii?

Mnohých nás trápila otázka či budú mať parfumy Pure takú istú vôňu ako ich vyradený ekvivalent z klasickej kolekcie. Teoreticky podľa oficiálneho hľadiska by to tak malo byť a všetky parfumy Pure by mali mať presne takú istú vôňu ako ich pôvodná verzia z klasickej kolekcie. Ako tomu však je aj z praktického hľadiska?

Objektívne stanovisko avšak zatiaľ bez osobnej skúsenosti

Objektívne môžeme povedať, že väčšinou tomu tak je. Väčšina parfumov Pure má takú istú vôňu ako ich ekvivalenty z klasickej kolekcie. Na základe skúseností a spätnej väzby od našich zákazníkov však musíme povedať, že niekedy sa však bohužiaľ vyskytujú aj nejaké odchýlky a vôňa nie je úplne na 100% taká istá ako predtým. Niekedy sa trochu vychýli "tónina" na ktorú sme boli zvyknutý = základ je ten istý ale má to trošku iný nádych.

Obavy a neľúbosť zmien

Kto bol zvyknutý na klasiku bude možno prekvapený a niekto možno aj trochu sklamaný. Ten kto predchádzajúcu verziu nepoznal bude spokojný, lebo často ide aj o psychologický efekt - neľúbosť v zmenách. Nikto z nás neobľubuje zmeny, hlavne zmeny niečoho čo sa nám páči. A niekomu sa aj kvôli tomu podvedome nepáčia nové parfumy.

Nutnosť inovácii a s tým spojené riziko zmien

Bohužiaľ ak chce firma Fm Group držať krok s najnovšími trendami musí neustále meniť, inovovať a napredovať a to sa bohužiaľ neobíde bez zmien. A niekedy sa stane, že nie všetky zmeny sú úplne príjemné. Mrzí nás ak si to odniesla vaša obľúbená vôňa. Bohužiaľ vám s tým my z parfumylacno.sk nemôžeme nijako pomôcť. Buď si zvykneme na novú charakteristiku svojej obľúbenej vône alebo môžete skúsiť nájsť inú alternatívu u nejakej inej firmy. Mrzí nás to a ospravedlňujeme sa vám za to. Ako to už býva, jedinou nemennou konštantou vo vesmíre je istota zmeny, takže čo už s tým teraz narobíme :) Bez rizika zmien by sme tu nemali žiaden z parfumov FM Group, ktoré tiež raz museli vzniknúť. S nadhľadom sa na to môžeme pozerať s vďačnosťou, že ak aj je náš obľúbený parfum v podobe PURE trošku iný ako predtým, je to daň za túto môžnosť nakupovať kvalitné svetové parfémy lacno = a našťastie sa zmena vône nedotkla veľa parfémov, takže takáto "obeť" za to hádam stála.

Originálne vône PURE od FM Group

Parfumy Pure predstavujú aj kolekciu nových, vlastných originálnych vôní navrhnutých firmou FM Group. Tieto parfumy v sebe zahrňujú najnovšie trendy s nadčasovým štýlom zo sveta vôní. Vône parfumov PURE FM Group boli navrhnuté v úzkej spolupráci so známou, mimoriadne talentovanou tvorkyňou parfumov Alexandrou Monet, ktorá vytvorila napríklad úspešné parfumy pre firmy Jaguar, Evody Parfums, Koto Parfums a ďalšie... . Parfumy PURE majú taktiež nové, nadčasové flakóny pre všetky parfumy z kolekcie PURE.

Parfémy PURE na parfumylacno.sk

Parfémy PURE od FM Group nájdete už aj v našej ponuke - tu sú všetky parfumy FM PURE, tu dámske parfumy PURE a tu pánske parfumy PURE.


O kolekcii Intense si môžete prečítať viac tu:

Nová kolekcia parfumov FM Group, kolekcia INTENSEParfémy FM kolekcia INTENSEZoznámte sa s najčerstvejšou novinkou v ponuke parfumov FM Group - spoznajte úplne novú kolekciu INTENSE. Ide o najobľúbenejšie parfumy FM a ich vône v novom "šate" s intenzívnejšou a "silnejšou" vôňou.

Prečo si zvoliť parfum INTENSE?

Chcete aby vaša obľúbená vôňa trvala a vydržala čo najdlhšie? Zdá sa vám, že váš nos si často príliš skoro zvykne na vašu obľúbenú vôňu a napriek jej trvácnosti ju aj tak potom príliš nevníma? Aj v tomto by vám parfumy FM z novej kolekcie INTENSE mohli pomôcť.

Čo je nové v kolekcii INTENSE

Kolekcia INTENSE je rozdielna oproti ostatným kolekciám intenzitou a silou svojich vôní. Obsahuje zvýšený obsah vonných esencií - pri pánskych parfumoch INTENSE je to až 24 % a pri dámskych parfumoch INTENSE je to až 30 % vonných esencií. Čo je podstatne viac v porovnaní s bežne dostupnými parfumami a parfumovanými produktami (toaletné vody EDT, EDP, ...).

Nové kolekcie Intense a Pure

Kolekcia Intense je tak aj o čosi silnejšia ako ďalšia nová kolekcia parfumov FM - kolekcia PURE. Rovnako ako v kolekcii PURE je aj v kolekcii INTENSE zjednotený objem dámskych a pánskych parfumov na 50 ml. Ak teda hľadáte naozaj dlhotrvajúcu vôňu, chcete voňať dlhšie a oveľa intenzívnejšie, možno by ste mohli vyskúšať našu novú kolekciu Intense.


Luxusná kolekcia

Zdraženie luxusných parfémov FM GroupLuxusná kolekcia parfumov FM

Ako hovorí už samotný názov tejto kolekcie, sú parfumy z luxusnej kolekcie určené pre tých najnáročnejších. Milujete krásne balenia? Áno, tieto parfumy sú určené pre všetkých ľudí, ktorí okrem krásnej vône milujú aj nádherný nezameniteľný flakón či príťažlivé luxusné balenie.

Väčšina parfumov z tejto kolekcie má jedinečný flakón no takisto aj tu sú parfumy radené do skupín s podobnými či prípadne rovnakými flakónmi. Aj tieto flakóny sú však unikátne pre celú skupinu - ide vždy o niekoľko parfumov cca 4-8: napr. parfumy FM 141, FM 142, ... FM 149 majú rovnaké luxusné flakóny.

Keďže pri luxusných parfumoch sa až tak na 100% nedodržiava jedno z hlavných pravidiel vďaka ktorému sú parfumy FM Group také lacné - a to pravidlo jednoduchých a rovnakých flakónov pre všetky parfumy - tak práve preto sú parfumy z luxusnej kolekcie drahšie v porovnaní s inými kolekciami. Všetko má svoju cenu.

Potešia aj vzhľadom

No získate tak navyše jeden bonus. S krásnou vôňou tak získate aj krásny vzhľad balenia. Potešia vás teda nielen svojou vôňou, ale aj vzhľadom. A to možno aj každý deň. Zakaždým, keď si budete svoj obľúbený parfum nanášať. K tomu sú aj krásnym doplnkom a dekoráciou vystavenou na poličke alebo kdekoľvek inde.