Páčia sa Vám parfumy Yves Saint Laurent? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Značka Yves Saint Laurent nesie názov po jej zakladateľovi Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent. Návrhár sa často podpisoval skrátenou formou YSL.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

 

Henriho kariéra začala v mladom veku, keď sa v 17. rokoch dostal na pozíciu asistenta v spoločnosti Christian Dior. O 4 roky neskôr, keď zomrel zomrel majiteľ firmy Dior, bol Henri menovaný za novým majiteľom firmy a to mal len 21 rokov. Avšak keď vypukla v Alžírsku vojna za nezávislosť bol povolaný do armády a v roku 1960 stratil svoju pozíciu vo firme Dior. Po skončení vojny a po krátkom pobyte v nemocnici sa zotavil a zakladá vlastnú módnu spoločnosť.

Henri sa stal známy pre jeho nádherne šité dámske kostýmy a je považovaný za tvorcu dámskeho smokingu.

Prvá vôňa značky YSL pre ženy uzrela svetlo sveta v roku 1964 a bola nasledovaná niekoľkými ďalšími parfumami ako Rive Gauche, Opium, Kourous alebo Paris. Tieto parfumy sú dodnes jedny z najpredávanejších a sú nasledované modernejšími až súčasnými parfumami ako Baby Doll z roku 2000, Elle z roku 2007 alebo La Nuit de I´Homme z roku 2009. Spoločnosť Yves Saint Laurent taktiež spolupracuje s L´Oreal Group.

{product:443,35}