Páčia sa Vám parfumy Prada? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Talianska módna značka Prada založil Mario Prada v roku 1913. V spolupráci so svojim bratom Martinom otvorili taktiež obchod s koženým tovarom a batožinou. Obchod mal názov Fratelli Prada (Prada Brothers) a nachádzal sa v Miláne.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

 

Spoločnosť a firma Prada ako ju poznáme dnes sa vyvíjala pod vedením jeho dcéry Miuccia Prada, ktorá prevzala chod firmy v roku 1978.

V roku 1979 Prada predstavuje prvé ruksaky a batohy, ktoré sa okamžite stávajú populárne a je po nich neskutočný dopyt, čo znamená že spoločnosť rozšírila svoj trh a dodatočne pridáva aj kabelky a otvára butik na predmestí v Miláne.

Sada čislovaných a exkluzívnych "remeselníckych" vôní a parfumov bol najprv ponúkaný len v butikoch a obchodných domoch. Každá z týchto exkluzívnych sád sa zamerala na určitú vôňu, či už šlo o pomarančovú vôňu, vôňu iris, vôňu fialovej a mnoho ďalších.

Jeden z najznámejších parfumov spoločnosti je dodnes Prada Eau de Parfum, ktorý predstavili v roku 2004 v Miláne. Parfum Infusion d´Iris patril medzi drahšie parfúmy vďaka drahým ingredienciám, ktoré obsahoval.