Páčia sa Vám parfumy Issey Miyake? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.  (momentálne bohužiaľ vypredané)

Značka Issey Miyake nesie meno po japonskom módnom návrhárovi Isseyiovi Miyake, ktorý bol známy pre jeho prácu s tkaninou a jej použitím na výrobu zaujímavého a praktického oblečenia.

 

 

 

Miyake sa narodil v Hirošime v roku 1938 a sám bol svedkom atómového bombardovania mesta počas druhej svetovej vojny. Potom čo vyštudoval grafický dizajn na Tama Art University v Tokio sa rozhodol že vyskúša pracovať pre niektorých zo slávnejších návrhárov. Po odlete do Paríža dostal pracovnú ponuku od Guy Laroche a Givenchy. Jeho ďalšie kroky viedli do New Yorku, kde mal možnosť pracovať pre Geoffreya Beenea. Miyake sa vrátil do Tokia v roku 1970 a založil Miyake Design Studio a začal navrhovať módne kolekcie pre ženy.

Prvý parfum značky Issey Miyake niesol názov L´Eau d´Issey pre ženy a na trh sa dostal v roku 1992. Miyake je taktiež známy vďaka svojmu obchodu v Japonsku s názvom ELLTOB TEP čo znamená Pet fľaša odzadu, kde predával všetky svoje produkty.