Páčia sa Vám parfémy Guerlain? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Guerlain je legandárna francúzska parfumérska firma s viac ako 170 ročnou obchodnou tradíciou. Guerlain dbal vždy na luxusné a vzácne materiály pre svoje parfumy, ako je napríklad francúzska vanilka alebo ylang-ylang z vlastných plantáži na Komorských ostrovoch.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

 

Firmu s parfumami Guerlain založil Pierre-Francois Pascal Guerlain v roku 1828. Od bežných hygienických potrieb, značka Guerlain tiež vyrába parfumy pre svojich zákazníkov. Postupom času sa podnik vyvinul do veľmi úspešnej spoločnosti, ktorá sa stala oficiálnym dodávateľom pre niekoľko európskych kráľovských súdov.

Po jeho smrti prevzal spoločnosť jeho syn Aimé Guerlain. Jeho parfum Jicky, vytvorený v roku 1889 sa stal prvým "moderným" parfumom. Synovec jacques Guerlain bol ďalší z rodiny, ktorý sa venoval parfumom. Vytvoril niektoré z najviac známych parfumov vrátane L´Heure Bleue (1912), Mitsouko (1919) a Shalimar (1925), ktorý je jedným z najobľúbenejších parfumov všetkých čias.

Guerlain bol rodinný podnik až do roku 1994, kedy ju získal Louis Vuitton Moet Hennessy. Guerlainovci pracovali vo firme aj počas odkúpenia od LV, ale už na menej dôležitejších postoch.