Páčia sa Vám parfumy Frederic Malle? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Frederic Malle je známy hlavne vďaka jeho edícii parfumov Editions de Parfums Frederic Malle.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

 

Narodil sa v Paríži v roku 1962 do rodiny, kde sa venovali parfumom už od dávna. Jeho dedko Serge Heftler spoluzakladal Christian Dior parfumy a Fredericova matka pôsobila pre rovnakú firmu ako umelecká riaditeľka.

Spočiatku sa rozhodol že bude študovať dejiny umenia v New Yorku. V roka 1986 však zmenil názor a prijal miesto v slávnom laboratóriu Roure Bertraned Dupont. V Roure sa Frederic dozvedel všetko potrebné o surovinách, zloženiach a všetkých aspektoch potrebných na tvorbu parfémov a to od tých najlepších odborníkov v obore. Neskôr okúsil aj spoluprácu s ďalším veľkým menom  Pierrom Bourdonom.

V roku 2000 bol pripravený pospájať všetky vedomosti čo mal a pozval deväť špičkových parfumeristov k sebe a začal vytvárať svoje vlastné originálne parfumy Frederic Malle, ktoré sa niesli v duchu neobmedzenosti, či už šlo o financie alebo technológie. Jeho parfumy boli balené do fľašiek, ktoré predstavovali meno parfumeristu. Tieto parfumy čoskoro explodovali a začali sa vyvážať do celého sveta.