Páčia sa Vám parfumy Christian Dior? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Módny návrhár Christian Dior sa narodil vo Francúzsku a na trh prenikol vďaka jeho vynikajúcemu výtvoru vo svete módy a to vytvorením objemných šiat, ktoré zvýrazňovali ženské krivky a ich tvar. Šaty mali úzke ramená, zúžený pás, zdôraznené prsia a dlhú, širokú sukňu a dokázali skutočne zaujať mužov.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

 

Christian vstúpil do módneho priemyslu ako pracovník pre Roberta Piqueta a neskôr pre Luciena Lelonga. Dior predstavil "New Look" v roku 1947. Tento štýl predstavoval radikálny odklon od jednoduchého a továrensko-konzervatívneho štýlu z čias druhej svetovej vojny, taktiež pomohol Parížu stať sa hlavným mestom módy.

Pod značkou Dior vydal svoju prvú vôňu v roku 1947 - parfum Miss Dior. Vôňa tohto parfumu bola pomenovaná po dizajnérovej sestre Catherine.

Christian vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu, ale po skončení školy si vybral hneď iný smer a začal sa živiť ako galerista. Mal hektický život, za ktorému môže vďačiť hlavne svojej homosexualite, ktorá mala za následok časté hádky a rozpory s rodinou. Taktiež bol poznačený týraním v detstve, kde ho brat zatváral do tmavej pivnice. Christian sa zavďačil rodine tým že ich vydedil a po jeho smrti jeho majetok nedostal nikto z jeho blízkych.

Christian Dior zomrel v roku 1957, ale jeho módne domy stoja dodnes. Značka Christian Dior je známa po celom svete pre svoje luxusné kolekcie ready-to-wear módy, kozmetiky a taktiež vďaka kvalitným a výborným parfumom Christian Dior - jedným z najznámejších a najobľúbenejších je napríklad parfum Christian Dior Fahrenheit.