Páčia sa Vám parfumy Chanel? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

 

História značky Chanel a jej parfémov

Ako vznikli prvé parfémy Chanel? Pozrime sa aspoň v stručnosti na základnú históriu tejto známej módnej značky.

Značka Chanel s nohavicami pre ženy

Chanel je módna značka založená v roku 1910 dizajnérkou menom Gabrielle Bonheur Chanel, ktorá časom od priateľov získala prezývku Coco. Chanel vytvorila skutočnú revolúciu vo svete módy a to hlavne jednoduchou a elegantnou módou nadčasového štýlu. Značka Chanel patrila medzi prvé, ktoré zaviedli nohavice pre ženy a taktiež sa považuje za tvorcu módy zvanej zošiť, ktorá predstavovala malé čierne šaty. Pani Gabrielle Chanel dozerala na chod firmy až do jej smrti v roku 1971. Karl Lagerfeld bol jej nástupca a v roku 1983 sa stal hlavným projektantom firmy.

Revolučný parfum N°5

Chanel vytvorila podobnú revolúciu aj vo svete parfumov a to hneď s jeho prvou vôňou, kultovým parfumom Chanel N°5, ktorý bol prvý krát predstavený v roku 1921. Vôňa tohto parfumu je dodnes jednou z najpredávanejších vôní po celom svete. Parfum Chanel N°5 a mnoho starších parfumov boli vytvorené rukou Ernesta Beauxa. Od roku 1978 bol hlavným parfumérom pre značku Chanel Jacques Polge.

Osud Chanel aj napriek sirotincu

Coco pochádzala z chudobnej rodiny bývajúcej v Saumure. Jej matka zomrela v skorom veku na následky početných pôrodov a prepracovania sa, čo malo za následok že sa ocitla v sirotinci. Vo veku 18 rokov sa stretla so sesternicou, ktorá ju naučila šiť na stroji. V roku 1903 dostala miesto v miestnej firme na výrobu detských výbavičiek. Často si privyrábala aj ako barová speváčka. Aj napriek tomu sa jej podarilo toto všetko prekonať a nakoniec sa z nej stala "kráľovná módy". V začiatok stavila hlavne na dostupnosť a jednoduchosť svojich modelov - no zároveň spojená s elegantnosťou s nadčasovým štýlom.

{product:709,696}