Páčia sa Vám parfumy Bvlgari? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Parfémy Bvlgari

Určite poznáte kvalitné a krásne vône od značky Bvlgari - alebo ako ju niekto pomenováva jej pôvodným talianskym názvom Bulgari.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu.

História značky Bvlgari

Blvgari je Talianska značka, ktorú založil vyučený klenotník a spracovateľ striebra Sotirios Voulgaris pôvodom z Grécka v roku 1884. Jeho meno Voulgaris sa po taliansky písalo Bulgari a po latinsky Bvlgari. Odtiaľ pravdepodobne máme dnešnú podobu názvu tejto úspešnej firmy Bvlgari. Sotirios Voulgaris / Bulgari v roku 1877 opustil svoje rodné mesto - dedinku Epirus - a vydal sa na Korfu, odtiaľ neskôr do Neapola a svoju púť ukončil nakoniec v Ríme, kde sa v roku 1884 začal aktívne venovať svojej novej spoločnosti.

Veľký krok pre spoločnosť Bvlgari prišiel v roku 1905 keď s pomocou svojich dvoch synov otvorili svoj prvý hlavný obchod, In Via dei Condotti a ten sa stal čoskoro úspešným. Prvé medzinárodné obchody boli otvorené v roku 1970 na miestach ako sú New York, Paríž, Ženeva či Monte Carlo. Firma Bvlgari bola spočiatku známa pre svoje nádherné šperky a obchody s drahými kameňmi. Vyrábala prekrásne šperky inšpirované gréckym a rímskym umením s ich nadčasovou krásou. Potom pridala do ponuky hodinky, príslušenstvo, tašky, kabelky či dokonca hotely.

Parfémy Bvlgari

Nakoniec firma rozšírila svoju ponuku tým najdôležitejším pre nás milovníkov parfémov :) a do predaja pridala prvé vône a parfémy Bvlgari. Prvý parfum a aj rada parfémov Bvlgari niesla meno Eau Parfumée au Thé Vert a do predaja boli pridané v roku 1992. Najprv sa tento parfum predával len v obchodoch spoločnosti Bvlgari a až postupne prenikol do ponuky najznámejších parfumérii. V tomto čase asi ešte nik netušil, aký úspech čakajú značku a parfémy Bvlgari.

Vône parfumov Bvlgari boli vyrábané v spolupráci so známymi parfumeristami: Annick Menardo, Alberto Morillas, Jacques Cavallier, Jean-Claude Ellena (stvoriteľ prvého parfému tejto spoločnosti), Sophia Grojsman, Beatrice Piquet, Olivier Polge, Carlos Benaim, Sophie Labbe, Daniela (Roche) Andrier and Nathalie Lorson.

Bez preháňania by sa dalo povedať, že parfémy firmy Bvlgari predstavujú veľký úspech vo svete parfémov a vôní. Pre mnohých odborníkov na parfumy, ale aj pre samotných milovníkov a milovníčky parfémov predstavujú parfémy od tejto firmy vysokú kvalitu v podobe = čo nový parfém, to úspech. Mnoho ľudí sa pri výbere nového parfému riadi heslom - vyber si bulgari a nemôžeš sa trafiť vedľa. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie parfémy od BVL patria aj dámske parfémy Omnia Coral, Jasmin Noir alebo pánska vôňa Aqua Pour Homme.

{product:692,116}