Páčia sa Vám parfémy Burrbery? Kliknite na link a vyskúšajte či sa Vám budú páčiť aj tieto parfumy FM.

Značka Burberry sa dostala do povedomia vďaka luxusnému britskému dizajnérskemu domu, ktorý založil Thomas Burberry v roku 1856. Dom bol preslávený módou a doplnkami s kockovanými vzormi. Okrem týchto doplnkov značka Burberry ponúka aj exkluzívny rád vôní a parfémov pre mužov aj ženy. Prvý parfum Burberry sa objavil v roku 1981 a bol výhradne pre mužov.

 

Všetky parfumy FM, ktoré by sa Vám mohli páčiť nájdete kliknutím tu..

 

Zaujímavosťou je, že kráľovná Alžbeta II. a princ Charles z Walesu udelili spoločnosti Burberry kráľovský dekrét, čím sa spoločnosť stala pre britskú kráľovskú rodinu dodávateľom vyžiadaných produktov, prípadne parfémov Burberry.

Thomas Burberry bol bývalý učeň obchodníka s textilom, vďaka tomu získal toľko vedomostí a skúsenosti že si založil sám svoj malý obchod. Spočiatku navrhoval oblečenie pre vyššie postavených ľudí a športovcov, ale nezabúdal ani na obyčajných ľudí.

V roku 1888 jeho firma získala patent na látku zvanú Gabardén. Šlo o husto tkanú látku, z ktorej sa vyrábalo odolné a nepremokavé oblečenie. Čo sa týka parfumov Burberry, často je ich spoločným znakom výrazná, príjemná vôňa ovocia a sladkosť.

{product:666,402}