Kto má sviatok 13. decembra? V tento deň má meniny Lucia.

Dnes má svoj sviatok a oslavuje meniny Lucia.


Darček pre oslávenkyne s menom Lucia v podobe konkrétneho parfumu:

Ak chcete darovať svojej milovanej priateľke, manželke, sestre, mamke alebo hocijakej inej žene s menom Lucia darček v podobe parfumu, neviete si poradiť s výberom vône a pritom sa jej nechcete spýtať na to čo má rada, potom si môžete pomôcť aj inak.

Darček pre LuciuLucia meniny 13.12.

Prekvapte svoju milovanú a na meniny jej darujte voňavý darček v podobe kvalitného parfému FM Group. Akú vôňu jej ale vybrať tak, aby sa jej s najväčšou pravdepodobnosťou páčila? Pre oslávenkyne s menom Lucia sme pripravili tieto tipy vôní a dámskych parfumov - parfumy boli vyberané aj na základe štatistického výberu, aké vône si s najväčšou obľubou vyberali ženy s menom Lucia:

Luxusný dámsky parfum FM 281 nezamieňajte s ESCADA Moon Sparkle.

Dámsky parfum FM PURE 97 nezamieňajte s GUCCI Gucci Rush 2.

Dámsky parfum FM PURE 98 nezamieňajte s MEXX Mexx Woman.

Dámsky parfum FM PURE 25 nezamieňajte s HUGO BOSS Hugo Women.

Luxusný dámsky parfum FM 291 nezamieňajte s GIORGIO ARMANI Emporio Armani Diamonds Intense.

Dámsky parfum Pure Royal FM 362 nezamieňajte s Giorgio Armani Si.


Význam mena Lucia.

Krstné meno Lucia údajne pochádza pôvodne z Latinčiny - aspoň tak to tvrdia zdroje, ktoré uvádzajú, že toto meno je odvodené od latinského mena Lucius. V doslovnom preklade by mohla znamenať niečo v zmysle "žiariaca, oslnivá, svetlá".

Mnoho ľudí si toto meno spája so strigami, bosorkami a bosoráctvom - je to asi hlavne kvôli starodávnym zvykom, tradíciám a najmä poverčivosti, keď sa vraj v deň svätej Lucie 13. decembra stretávali všetky čarodejnice, vykonávali rôzne bosoráctva a priniesli napríklad mráz a zimu.

Veľa zdrojov uvádza, že striga znamená sovu a tá predstavovala symbol pre čarodejnice, veštice, ktoré spôsobujú dobro alebo zlo komukoľvek.

Liečitelia, ochrancovia, liečiteľky.

Pritom sa nevie, že v našich krajoch sa pojmom Strg, Strga (neskôr sa to upravilo na Striga) údajne označovali mocní liečitelia a strážcovia života a zvereného územia. Údajne dokázali liečiť dotykom a ľudia si ich vážili pre ich obrovskú pomoc, láskyplnosť.

Bohužiaľ ako postupne ľudstvo hlúplo, násilne sa rozširovali moderné náboženstvá (u nás kresťanstvo), postupne sa podarilo duchovným presvedčiť bežných ľudí o nebezpečenstve všetkých možných liečiteľov - ľudia sa prirodzene báli toho, čomu nerozumeli, no namiesto hľadania porozumenia sa nechali vtiahnuť do krvavých jatiek údajne v "mene Boha" (tu by bolo dobré položiť si otázku, čo za Boh si praje zabíjanie ľudí - a ešte k tomu tak láskyplné bytosti) - a namiesto lásky, života, vzájomnej pomoci si ľudia zmanipulovane zvolili smrť v podobe krvavej inkvizície.

Ženy s menom Lucia.

Ženy s týmto menom zvyknú byť veľmi láskyplné, nápomocné, priateľské a príjemné. Najmä ak si zvládnu nastaviť zdravé hranice vo všetkých ohľadoch (aby zbytočne neskĺzavali k manipuláciám, obetiam a "nepomáhali" na úkor vlastného zdravia..).

Vďaka ich prirodzenému šarmu, radosti a kráse sa možno aj od toho odvodzuje význam ich mien - žiariaca.

Darček k meninám pre Luciu.

Ak sa rozhodnete darovať k meninám pre dnešné oslávenkyne darček v podobe parfumu, môžete vyskúšať naše tipy na vône - ktoré boli vyberané aj podľa štatistického výberu vôni zákazníčok s menom Lucia.

{product:124, 648}