Chyprové vône a parfumy ilustrácia arómyChyprové vône a parfumyChyprové parfumy majú často sviežu ale aj teplú a niekedy aj zmyselnú vôňu. Označujú sa názvom chyprové, alebo tiež aj cypruštekové. Názov tohto typu vôní pochádza z francúzskeho slova Chypre, čo je vlastne označenie pre Cyprus.

Zloženie chyprových vôní a parfumov

Tieto vône a parfumy väčšinou obsahujú arómu konárnika slivkového, alebo nejaké jeho priemyselne vyrábané náhrady a taktiež často aj citrusové tóny bergamotu a pačuli. V zložení chyprových parfumoch taktiež prevládajú aj iné zložky, okrem bergamotu a pačuli aj rôzne machy, hlavne dubový mach. Taktiež v týchto vôňach často nájdeme aj cypruštekové arómy, ktoré parfumom dodávajú potrebnú sviežosť a ušľachtilosť. S rôznymi kombináciami týchto zložiek tak môžu vzniknúť ľahšie ako aj ťažšie chyprové parfumy.

Čo robí chyprové vône zaujímavými?

Spomínaný konárnik slivkový patrí medzi druh krovitých lišajníkov, rastie prevažne na kôrach rôznych stromoch, prípadne niekedy aj na skalách. Používa sa napríklad v lekárnictve ako bylinka ale taktiež vo veľkom aj v parfumárenskom priemysle, hlavne pre obsah zaujímavých aromatických látok. Často sa stáva, že tieto arómy sú charakteristické v chyprových parfumoch.

Aké tu patria parfumy?

Väčšinou medzi chyprové vône patria suchšie, drevité a elegantné parfumy v kombinácii s rôznymi zložkami - vďaka ktorým sú buď ľahšie alebo ťažšie. Chyprové vône sú vcelku špecifické a tak ich môžeme nájsť aj pri dámskych, pánskych a aj unisex parfumoch.

Ktoré parfumy patria medzi chyprové, cypruštekové vône?

Zaujímajú vás chyprové vône a chcete zistiť, ktoré parfumy FM patria medzi chyprové parfumy? Pomôžte si s našou tabuľkou parfumov FM - Parfumy FM zaraďované do skupiny chyprových vôní môžete najľahšie nájsť s pomocou tabuľky vôní parfumov FM Group.

{product:713,636}