Orientálne vône dodávajú záhadnosť ako dámam, tak i pánom. Orientálne vône a parfumy sú väčšinou ťažšie, zmyselné, obsahujúce teplé kompozície obsahujúce prevažne ambru, kadidlo, vanilku a zvyčajne výraznú dávku pižma. V orientálnych vôňach často nechýba ani živica a prípadne aróma nejakého balzamu.

Vône orientálnych parfumov sú vhodné hlavne na zimné a chladnejšie obdobie - v teplých letných dňoch môžu pôsobiť rušivo a ťažko. No ani v lete sa nemusíte vzdať svojho obľúbeného orientálneho parfumu – stačí, ak ho použijete na večer, prípadne v chladnejšie dni alebo v dni keď sa nezdržíte dlho na slnku.

K výrobe orientálnych vôní a parfumov s orientálnou arómou sa využíva predovšetkým ambra, cibet, mošus, exotické kvety a rôzne živice. Celkovo orientálne vône patria do skupiny ťažších parfumov. Majú sladký a ťažký účinok, často vyvolávajúci predstavu orientálnych kvetov, môžete sa s nimi cítiť ako na nejakom exotickom orientálnom trhu. Orientálne vonné kompozície sa používajú predovšetkým na večerné príležitosti a v chladnejších obdobiach.

Parfumy FM zaraďované do skupiny orientálnych vôní môžete najľahšie nájsť s pomocou tabuľky vôní parfumov FM Group.